KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9109095
*
nr 910 9095
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvarell, Einar Wallquist (1896-1985), sjölandskap, signerad, motivet: 22x29
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2014
kl 18:13:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 16:14:07
1
800 kr
4/9 16:38:30
2
1.000 kr
5/9 10:20:24
2
1.200 kr
8/9 17:34:16
3
1.000 kr
8/9 17:34:39
3
1.200 kr
8/9 17:36:22
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Läs mer om Einar Wallquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar wallquist landskap landskapsmotiv landskapsmåleri sjölandskap vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49
*
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Läs mer om Einar Wallquist
nr 910 9095
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvarell, Einar Wallquist (1896-1985), sjölandskap, signerad, motivet: 22x29
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 16:14:07 | 1 | 800 kr |
4/9 16:38:30 | 2 | 1.000 kr |
5/9 10:20:24 | 2 | 1.200 kr |
8/9 17:34:16 | 3 | 1.000 kr |
8/9 17:34:39 | 3 | 1.200 kr |
8/9 17:36:22 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.Läs mer om Einar Wallquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar wallquist landskap landskapsmotiv landskapsmåleri sjölandskap vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49